09.03.2017
Dzīvesveids

Rimi apņēmies 2020. gadā kļūt klimatam neitrāls, iegūts ISO 50001 sertifikāts

Sertifikācijas uzņēmums Bureau Veritas Latvia ir sertificējis Rimi energopārvaldības sistēmu pēc starptautiskā standarta ISO 50001 prasībām, kas apliecina uzņēmuma augstos standartus, rūpējoties par videi draudzīgu saimniekošanu.

“Kopā ar mūsu māteskompāniju ICA esam apņēmušies 2020. gadā ar savām darbībām kļūt klimatam neitrāli. Jau šobrīd Rimi ir veicis un turpina attīstīt nozīmīgas pārmaiņas, lai kļūtu par videi draudzīgu uzņēmumu – tas nozīmē gan dažādus tehniskus risinājumus uzņēmumā, piemēram, apgaismojuma maiņu uz LED vai veikala aukstumsistēmu pārveidi uz CO2 iekārtām, gan aktivitātes, lai izglītotu savus darbiniekus un arī sabiedrību, kā atstāt pēc iespējas mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi. ISO 50001 sertifikāts ir tikai vēl viens solis un apliecinājums, ka mēs tuvojamies savam mērķim,” skaidro Rimi Latvia nekustamo īpašumu un mazumtirdzniecības tīkla attīstības direktors Didzis Kirstuks.

Energopārvaldības sistēmas sertifikācija ISO 50001 apliecina, ka uzņēmuma darbība balstīta uz ilgtspējīgas attīstības principiem, kur īpaša uzmanība tiek pievērsta jautājumiem par energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un energoefektivitātes paaugstināšanu.

“Jau 2016. gadā esam veikuši daļēju apgaismojuma nomaiņu uz LED vairāk nekā 30 veikalos, tāpat visos jaunatklātajos un rekonstruētos veikalos izmantojam LED apgaismojumu, kas ļauj ietaupīt vismaz 30% no apgaismojuma elektrības patēriņa. Kopā ar aukstumsistēmu nomaiņu, kas ļauj arī nodrošināt energoefektīvu telpu un iekārtu apsaimniekošanu un uzturēšanu, šie ir divi būtiskākie risinājumi, kas atstāj vislielāko pozitīvo ietekmi uz vidi, par ko ir vērts aizdomāties ikvienam uzņēmumam,” skaidro Didzis Kirstuks.

Viena no ISO sertifikāta priekšrocībām ir iespēja regulāri un objektīvi novērtēt uzņēmumu, sekojot līdzi sniegumam līdzīgi kā tas tiek darīts, piemēram, korporatīvās sociālās atbildības novērtējumā Ilgtspējas indekss, kur 2016. gadā Rimi tika novērtēts ar augstāko atzinību jeb platīnu, vides sadaļā iegūstot maksimālo punktu skaitu. ISO sertifikāts paredz arvien uzlabot savu sniegumu, taupot un atbildīgi izmantojot elektrības un siltumenerģijas resursus, piemēram, katru gadu par vairākiem procentiem uzlabojot savu energoveiktspēju.